Proiecte educaționale

EXPOZIȚIA JUDEȚEANĂ ONLINE

ÎNDELETNICIRI UITATE … SĂ REÎNVIEM TRADIȚIILE SATULUI

ORGANIZATĂ DE ȘCOALA PROFESIONALĂ COARNELE CAPREI

Vă invităm să participați la  Expoziția județeană online „Îndeletniciri uitate … să reînviem tradițiile satului” organizată de Școala Profesională Coarnele Caprei din județul Iași, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Iași.

Înscrierea lucrărilor se poate face până pe data 7 mai 2021, trimițând datele unității școlare, ale coordonatorului, numele elevului/elevilor și fotografia/fotografiile la adresa de email victorita7@yahoo.com (director, Bocăneţ Victoriţa Andreea – Școala Profesională Coarnele Caprei).

Pozele trebuie editate, iar în colțul din dreapta jos se vor scrie următoarele informații:titlul lucrării, școala, clasa elevului, localitatea și județul.

Descrierea proiectului şi regulamentul de participare pot fi consultate aici.

Regulament

Lucrările participanților vor fi expuse începând cu data de 10 mai 2021, pe platforma „ACCED – Copilul de azi, creatorul de mâine” din cadrul Centrului de Formare pentru Educație Digitală al I.S.J. Iași, în parteneriat cu Quartz Matrix. Vizualizarea lor se poate face aici: https://elearning.nextclass.ro/.

Vă așteptăm cu drag!